İçeriğe geç

Tosya Yol Tarifi

Kastamonu Tosya yol tarifi; yazımızda öncelikle Tosya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tosya’ya nasıl gidilir? Tosya yol tarifi? Tosya yol haritası? Tosya İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tosya İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu’nun ilçesi olan Tosya, Kastamonu’nun yerleşim yerlerinden biridir. Tosya İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.302 km2’dir. Tosya ilçesinin rakımı ise 833 m olarak hesaplanmıştır. Tosya ilçesinin Kuzeyinde Kastamonu Merkez ve Taşköprü, doğusunda ve güneyinde Çorum, batısında Çankırı ilçeleri bulunmaktadır. Tosya ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Tosya İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Tosya ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 39.916 nüfusa sahiptir.

Tosya İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Tosya Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Tosya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Tosya Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tosya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Tosya’ya Nasıl Gidilir? Tosya Yol Tarifi

Tosya’ya kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Tosya’ya gelebilirsiniz. Tosya karayolu ile Kastamonu şehir merkezine 47.7 km, İstanbul’a yaklaşık 494 km, Ankara’ya yaklaşık 219 km, İzmir’den ise yaklaşık 847 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kastamonu Şehir Merkezinde yer alan Kastamonu Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kastamonu Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Tosya ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.