Tosya İstanbul Arası Kaç KM

Tosya İstanbul arası kaç km; yazımızda öncelikle Tosya ve İstanbul şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tosya İstanbul arası kaç km? Tosya İstanbul arası kaç saat? Tosya İstanbul yol tarifi? Tosya İstanbul arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tosya ile İstanbul İli Hakkında Genel Bilgiler

Tosya ilçesi;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tosya ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 1,302 km2’dir. Tosya ilçesinin coğrafi konumu ise 41° 1′ 2.7048” Kuzey ve 34° 2′ 14.8848” Doğu GPS koordinatlarıdır.

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ilinin yüzölçümü yaklaşık 5,313 km2dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41° 0′ 29.6640” Kuzey ve 28° 58′ 42.0924” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Tosya İstanbul Arası Kaç KM

Tosya İstanbul arası mesafe karayolu ile yaklaşık 486 km’dir.

Tosya İstanbul Arası Kaç KM

Tosya İstanbul Arası Kaç Saat

Tosya İstanbul arası kaç saat; Tosya İstanbul arası mesafe karayolu ile yaklaşık 486 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Tosya İstanbul arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Tosya İstanbul Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Tosya İstanbul arası mesafe karayolu ile yaklaşık 486 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 39 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Tosya İstanbul Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Tosya İstanbul arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Tosya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tosya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.