İçeriğe geç

Torul Yol Tarifi

Gümüşhane Torul yol tarifi; yazımızda öncelikle Torul şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Torul’a nasıl gidilir? Torul yol tarifi? Torul yol haritası? Torul İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Torul İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane’nin ilçesi olan Torul, Gümüşhane’nin yerleşim yerlerinden biridir. Torul İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 973 km2’dir. Torul ilçesinin rakımı ise 940 m olarak hesaplanmıştır. Torul ilinin Kuzeyinde Trabzon, doğusunda ise Gümüşhane Merkez, batısında Kürtün, Güneyinde ise Şiran ilçeleri bulunmaktadır. Torul ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Torul İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Torul ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 12.504 nüfusa sahiptir.

Torul İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Torul Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Torul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Torul Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Torul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Torul’a Nasıl Gidilir? Torul Yol Tarifi

Torul’a kara yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Torul’a gelebilirsiniz. Torul karayolu ile Gümüşhane şehir merkezine 70.9 km, İstanbul’a yaklaşık 1.092 km, Ankara’ya yaklaşık 720 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.445 km uzaklıktadır. Hava yolu ve demir yolu ile ulaşımı yoktur.