İçeriğe geç

Tortum Yol Tarifi

Erzurum Tortum yol tarifi; yazımızda öncelikle Tortum şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tortum’a nasıl gidilir? Tortum yol tarifi? Tortum yol haritası? Tortum İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tortum İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum’un ilçesi olan Tortum, Erzurum’un yerleşim yerlerinden biridir. Tortum İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.463 km2’dir. Tortum ilçesinin rakımı ise 1.618 m olarak hesaplanmıştır. Tortum ilinin Kuzeyinde Uzundere, doğusunda ise Narman, batısında İspir ve Aziziye, Güneyinde ise Yakutiye ilçeleri bulunmaktadır. Tortum ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Tortum İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Tortum ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 18.135 nüfusa sahiptir.

Tortum İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Tortum Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Tortum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Tortum Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tortum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Tortum’a Nasıl Gidilir? Tortum Yol Tarifi

Tortum’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Tortum’a gelebilirsiniz. Tortum karayolu ile Erzurum şehir merkezine 71.2 km, İstanbul’a yaklaşık 1.299 km, Ankara’ya yaklaşık 935 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.651 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Erzurum Şehir Merkezinde yer alan Erzurum Havalimanı’na gidebilirsiniz. Erzurum Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Tortum ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Erzurum’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Erzurum demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Tortum ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.