İçeriğe geç

Toroslar Yol Tarifi

Mersin Toroslar yol tarifi; yazımızda öncelikle Toroslar şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Toroslar’a nasıl gidilir? Toroslar yol tarifi? Toroslar yol haritası? Toroslar İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Toroslar İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin’in ilçesi olan Toroslar, Mersin’in yerleşim yerlerinden biridir. Toroslar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.075 km2’dir. Toroslar ilçesinin rakımı ise 74 m olarak hesaplanmıştır. Toroslar ilinin Kuzeyinde Konya, doğusunda Çamlıyayla, Tarsus ve Akdeniz, batısında Erdemli ve Mezitli, Güneyinde ise Yenişehir ilçeleri bulunmaktadır. Toroslar ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Toroslar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Toroslar ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 303.010 nüfusa sahiptir.

Toroslar İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Toroslar Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Toroslar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Toroslar Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Toroslar’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Toroslar’a Nasıl Gidilir? Toroslar Yol Tarifi

Toroslar’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Toroslar’a gelebilirsiniz. Toroslar karayolu ile Mersin şehir merkezine 46.7 km, İstanbul’a yaklaşık 973 km, Ankara’ya yaklaşık 537 km, İzmir’den ise yaklaşık 798 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Mersin’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Mersin demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Toroslar ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.