İçeriğe geç

Torbalı Yol Tarifi

İzmir Torbalı yol tarifi; yazımızda öncelikle Torbalı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Torbalı’ya nasıl gidilir? Torbalı yol tarifi? Torbalı yol haritası? Torbalı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Torbalı İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan İzmir’in ilçesi olan Torbalı, İzmir’in yerleşim yerlerinden biridir. Torbalı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 577 km2’dir. Torbalı ilçesinin rakımı ise 39 m olarak hesaplanmıştır. Torbalı ilçesinin Kuzeyinde Buca ve Kemalpaşa, doğusunda Bayındır ve Tire, batısında Menderes, Güneyinde ise Selçuk ilçeleri bulunmaktadır. Torbalı ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Torbalı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Torbalı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 185.908 nüfusa sahiptir.

Torbalı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Torbalı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Torbalı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Torbalı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Torbalı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Torbalı’ya Nasıl Gidilir? Torbalı Yol Tarifi

Torbalı’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Torbalı’ya gelebilirsiniz. Torbalı karayolu ile İzmir şehir merkezine 56.1 km, İstanbul’a yaklaşık 487 km, Ankara’ya yaklaşık 594 km, Bursa’dan ise yaklaşık 352 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İzmir Şehir Merkezinde yer alan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gidebilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Torbalı ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İzmir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İzmir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Torbalı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.