İçeriğe geç

Toprakkale Yol Tarifi

Osmaniye Toprakkale yol tarifi; yazımızda öncelikle Toprakkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Toprakkale’ye nasıl gidilir? Toprakkale yol tarifi? Toprakkale yol haritası? Toprakkale İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Toprakkale İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Osmaniye’nin ilçesi olan Toprakkale, Osmaniye’nin yerleşim yerlerinden biridir. Toprakkale İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 112 km2’dir. Toprakkale ilçesinin rakımı ise 57 m olarak hesaplanmıştır. Toprakkale ilçesinin Kuzeyinde ve doğusunda Osmaniye Merkez, batısında Adana, Güneyinde ise Hatay ilçeleri bulunmaktadır. Toprakkale ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Toprakkale İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Toprakkale ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 20.119 nüfusa sahiptir.

Toprakkale İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Toprakkale Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Toprakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Toprakkale Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Toprakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Toprakkale’ye Nasıl Gidilir? Toprakkale Yol Tarifi

Toprakkale’ye kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Toprakkale’ye gelebilirsiniz. Toprakkale karayolu ile Osmaniye şehir merkezine 15 km, İstanbul’a yaklaşık 1.006 km, Ankara’ya yaklaşık 570 km, İzmir’den ise yaklaşık 973 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Osmaniye’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Osmaniye demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Toprakkale ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.