İçeriğe geç

Tonya Yol Tarifi

Trabzon Tonya yol tarifi; yazımızda öncelikle Tonya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tonya’ya nasıl gidilir? Tonya yol tarifi? Tonya yol haritası? Tonya İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tonya İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon’un ilçesi olan Tonya, Trabzon’un yerleşim yerlerinden biridir. Tonya İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 176 km2’dir. Tonya ilçesinin rakımı ise 742 m olarak hesaplanmıştır. Tonya ilçesinin Kuzeyinde Beşikdüzü ve Vakfıkepir, doğusunda Düzköy, batısında Şalpazarı, Güneyinde ise Maçka ve Gümüşhane ilçeleri bulunmaktadır. Tonya ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Tonya İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Tonya ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 14.116 nüfusa sahiptir.

Tonya İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Tonya Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Tonya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Tonya Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tonya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Tonya’ya Nasıl Gidilir? Tonya Yol Tarifi

Tonya’ya kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Tonya’ya gelebilirsiniz. Tonya karayolu ile Trabzon şehir merkezine 112 km, İstanbul’a yaklaşık 1.039 km, Ankara’ya yaklaşık 705 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.391 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Trabzon Şehir Merkezinde yer alan Trabzon Havalimanı’na gidebilirsiniz. Trabzon Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Tonya ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.