İçeriğe geç

Tomarza Yol Tarifi

Kayseri Tomarza yol tarifi; yazımızda öncelikle Tomarza şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tomarza’ya nasıl gidilir? Tomarza yol tarifi? Tomarza yol haritası? Tomarza İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tomarza İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri’nin ilçesi olan Tomarza, Kayseri’nin yerleşim yerlerinden biridir. Tomarza İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.405 km2’dir. Tomarza ilçesinin rakımı ise 1.396 m olarak hesaplanmıştır. Tomarza ilçesinin Kuzeyinde Kayseri, doğusunda ise Kozan, batısında Pozantı, Güneyinde ise Karaisalı ilçeleri bulunmaktadır. Tomarza ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Tomarza İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Tomarza ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 22.166 nüfusa sahiptir.

Tomarza İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Tomarza Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Tomarza’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Tomarza Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tomarza’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Tomarza’ya Nasıl Gidilir? Tomarza Yol Tarifi

Tomarza’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Tomarza’ya gelebilirsiniz. Tomarza karayolu ile Kayseri şehir merkezine 69.7 km, İstanbul’a yaklaşık 835 km, Ankara’ya yaklaşık 390 km, İzmir’den ise yaklaşık 911 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kayseri Şehir Merkezinde yer alan Kayseri Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kayseri Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Tomarza ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kayseri’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kayseri demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Tomarza ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.