Tokat Yalova Arası Kaç KM

Tokat Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Tokat ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tokat Yalova arası kaç km? Tokat Yalova arası kaç saat? Tokat Yalova yol tarifi? Tokat Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tokat ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Tokat Yalova Arası Kaç KM

Tokat Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 759 km’dir. Tokat Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 617 km’dir.

Tokat Yalova Arası Kaç KM

Tokat Yalova Arası Kaç Saat

Tokat Yalova arası kaç saat; Tokat Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 759 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Tokat Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Tokat Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 617 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Tokat Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Tokat Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 759 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 42 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 61 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Tokat Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Tokat Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.