Tokat Uşak Arası Kaç KM

Tokat Uşak arası kaç km; yazımızda öncelikle Tokat ve Uşak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tokat Uşak arası kaç km? Tokat Uşak arası kaç saat? Tokat Uşak yol tarifi? Tokat Uşak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tokat ile Uşak İli Hakkında Genel Bilgiler

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Uşak ili;

Ege bölgesinde yer alan Uşak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Uşak ili yüzölçümü yaklaşık 5.341 km2’dir. Uşak ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′24.7″K 30° 01′15.0″E D GPS koordinatlarıdır.

Tokat Uşak Arası Kaç KM

Tokat Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 750 km’dir. Tokat Uşak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 641 km’dir.

Tokat Uşak Arası Kaç KM

Tokat Uşak Arası Kaç Saat

Tokat Uşak arası kaç saat; Tokat Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 750 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Tokat Uşak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Tokat Uşak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 641 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 21 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 21 dakika

Tokat Uşak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Tokat Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 750 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 42 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 61 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Tokat Uşak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Tokat Uşak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Uşak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Uşak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.