Tokat Tunceli Arası Kaç KM

Tokat Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Tokat ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tokat Tunceli arası kaç km? Tokat Tunceli arası kaç saat? Tokat Tunceli yol tarifi? Tokat Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tokat ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Tokat Tunceli Arası Kaç KM

Tokat Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 446 km’dir. Tokat Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 289 km’dir.

Tokat Tunceli Arası Kaç KM

Tokat Tunceli Arası Kaç Saat

Tokat Tunceli arası kaç saat; Tokat Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 446 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Tokat Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Tokat Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 289 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Tokat Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Tokat Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 446 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 25 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 36 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Tokat Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Tokat Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.