Trabzon Tokat Arası Kaç KM

Trabzon Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Trabzon ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Trabzon Tokat arası kaç km? Trabzon Tokat arası kaç saat? Trabzon Tokat yol tarifi? Trabzon Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Trabzon ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Trabzon Tokat Arası Kaç KM

Trabzon Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 391 km’dir. Trabzon Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 271 km’dir.

Trabzon Tokat Arası Kaç KM

Trabzon Tokat Arası Kaç Saat

Trabzon Tokat arası kaç saat; Trabzon Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 391 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Trabzon Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Trabzon Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 271 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 51 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

51 dakika

Trabzon Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Trabzon Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 391 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 22 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 32 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Trabzon Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Trabzon Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.