İçeriğe geç

Tokat Merkez Yol Tarifi

Tokat Merkez yol tarifi; yazımızda öncelikle Tokat Merkez şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tokat Merkez’e nasıl gidilir? Tokat Merkez yol tarifi? Tokat Merkez yol haritası? Tokat Merkez İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tokat Merkez İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat’ın ilçesi olan Tokat Merkez, Tokat’ın yerleşim yerlerinden biridir. Tokat Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 2.003 km2’dir. Tokat Merkez ilçesinin rakımı ise 630 m olarak hesaplanmıştır. Tokat Merkez ilçesinin Kuzeyinde Erbaa ve Niksar, doğusunda Almus ve Sivas, batısında Turhal, Pazar, Artova ve Yeşilyurt, Güneyinde ise Sivas ilçeleri bulunmaktadır. Tokat Merkez ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Tokat Merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Tokat Merkez ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 199.805 nüfusa sahiptir.

Tokat Merkez İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Tokat Merkez Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Tokat Merkez’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Tokat Merkez Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat Merkez’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Tokat Merkez’e Nasıl Gidilir? Tokat Merkez Yol Tarifi

Tokat Merkez’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Tokat Merkez’e gelebilirsiniz. Tokat Merkez karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 794 km, Ankara’ya yaklaşık 371 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.146 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Tokat Şehir Merkezinde yer alan Tokat Havalimanı’na gidebilirsiniz. Tokat Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Tokat Merkez ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Tokat’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Tokat demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Tokat Merkez ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.