İçeriğe geç

Isparta Tokat Arası Kaç KM

Isparta Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Isparta ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Isparta Tokat arası kaç km? Isparta Tokat arası kaç saat? Isparta Tokat yol tarifi? Isparta Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Isparta ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Isparta ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Isparta ili yüzölçümü yaklaşık 8.993 km2’dir. Isparta ilinin coğrafi konumu ise 37°57′24″K 30°57′39″D GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Isparta Tokat Arası Kaç KM

Isparta Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 771 km’dir. Isparta Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 601 km’dir.

Isparta Tokat Arası Kaç KM

Isparta Tokat Arası Kaç Saat

Isparta Tokat arası kaç saat; Isparta Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 771 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Isparta Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Isparta Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 601 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Isparta Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Isparta Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 771 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 43 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 62 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Isparta Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Isparta Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Isparta’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Isparta’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.