İçeriğe geç

Iğdır Tokat Arası Kaç KM

Iğdır Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Iğdır ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Iğdır Tokat arası kaç km? Iğdır Tokat arası kaç saat? Iğdır Tokat yol tarifi? Iğdır Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Iğdır ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Iğdır Tokat Arası Kaç KM

Iğdır Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 780 km’dir. Iğdır Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 634 km’dir.

Iğdır Tokat Arası Kaç KM

Iğdır Tokat Arası Kaç Saat

Iğdır Tokat arası kaç saat; Iğdır Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 780 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Iğdır Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Iğdır Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 634 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Iğdır Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Iğdır Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 780 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 43 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 63 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Iğdır Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Iğdır Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.