İçeriğe geç

Hatay Tokat Arası Kaç KM

Hatay Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Tokat arası kaç km? Hatay Tokat arası kaç saat? Hatay Tokat yol tarifi? Hatay Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Hatay Tokat Arası Kaç KM

Hatay Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 555 km’dir. Hatay Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 445 km’dir.

Hatay Tokat Arası Kaç KM

Hatay Tokat Arası Kaç Saat

Hatay Tokat arası kaç saat; Hatay Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 555 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Hatay Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 445 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Hatay Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 555 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 31 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 45 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.