İçeriğe geç

Hakkâri Tokat Arası Kaç KM

Hakkâri Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Hakkâri ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hakkâri Tokat arası kaç km? Hakkâri Tokat arası kaç saat? Hakkâri Tokat yol tarifi? Hakkâri Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hakkâri ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri Tokat Arası Kaç KM

Hakkâri Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 978 km’dir. Hakkâri Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 699 km’dir.

Hakkâri Tokat Arası Kaç KM

Hakkâri Tokat Arası Kaç Saat

Hakkâri Tokat arası kaç saat; Hakkâri Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 978 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Hakkâri Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat sürmektedir. Hakkâri Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 699 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Hakkâri Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hakkâri Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 978 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 54 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 79 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hakkâri Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hakkâri Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.