İçeriğe geç

Gümüşhane Tokat Arası Kaç KM

Gümüşhane Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Gümüşhane ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gümüşhane Tokat arası kaç km? Gümüşhane Tokat arası kaç saat? Gümüşhane Tokat yol tarifi? Gümüşhane Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gümüşhane ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Gümüşhane ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gümüşhane ili yüzölçümü yaklaşık 6,575km2’dir. Gümüşhane ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Gümüşhane Tokat Arası Kaç KM

Gümüşhane Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 299 km’dir. Gümüşhane Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 228 km’dir.

Gümüşhane Tokat Arası Kaç KM

Gümüşhane Tokat Arası Kaç Saat

Gümüşhane Tokat arası kaç saat; Gümüşhane Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 299 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Gümüşhane Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Gümüşhane Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 228 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Gümüşhane Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gümüşhane Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 299 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 17 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 24 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gümüşhane Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gümüşhane Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gümüşhane’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gümüşhane’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.