İçeriğe geç

Giresun Tokat Arası Kaç KM

Giresun Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Giresun ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Giresun Tokat arası kaç km? Giresun Tokat arası kaç saat? Giresun Tokat yol tarifi? Giresun Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Giresun ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Giresun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Giresun ili yüzölçümü yaklaşık 6.934km2’dir. Giresun ilinin coğrafi konumu ise 40°34′47″K 38°35′40″D  GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Giresun Tokat Arası Kaç KM

Giresun Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 261 km’dir. Giresun Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 161 km’dir.

Giresun Tokat Arası Kaç KM

Giresun Tokat Arası Kaç Saat

Giresun Tokat arası kaç saat; Giresun Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 261 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Giresun Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir. Giresun Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 161 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Uçak ile;

45 dakika

Giresun Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Giresun Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 261 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 15 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 21 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Giresun Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Giresun Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Giresun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Giresun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.