İçeriğe geç

Gaziantep Tokat Arası Kaç KM

Gaziantep Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Tokat arası kaç km? Gaziantep Tokat arası kaç saat? Gaziantep Tokat yol tarifi? Gaziantep Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Tokat Arası Kaç KM

Gaziantep Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 484 km’dir. Gaziantep Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 376 km’dir.

Gaziantep Tokat Arası Kaç KM

Gaziantep Tokat Arası Kaç Saat

Gaziantep Tokat arası kaç saat; Gaziantep Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 484 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Gaziantep Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 376 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Gaziantep Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 484 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 39 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.