İçeriğe geç

Eskişehir Tokat Arası Kaç KM

Eskişehir Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Eskişehir ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Eskişehir Tokat arası kaç km? Eskişehir Tokat arası kaç saat? Eskişehir Tokat yol tarifi? Eskişehir Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Eskişehir ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Eskişehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Eskişehir ili yüzölçümü yaklaşık 13,925 km2’dir. Eskişehir ilinin coğrafi konumu ise 39° 46´ 15.1752″ ve 30° 30´56.1744″ GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Eskişehir Tokat Arası Kaç KM

Eskişehir Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 626 km’dir. Eskişehir Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 524 km’dir.

Eskişehir Tokat Arası Kaç KM

Eskişehir Tokat Arası Kaç Saat

Eskişehir Tokat arası kaç saat; Eskişehir Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 626 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Eskişehir Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Eskişehir Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 524 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Eskişehir Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Eskişehir Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 626 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 35 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 51 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Eskişehir Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Eskişehir Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Eskişehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eskişehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.