İçeriğe geç

Erzurum Tokat Arası Kaç KM

Erzurum Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Tokat arası kaç km? Erzurum Tokat arası kaç saat? Erzurum Tokat yol tarifi? Erzurum Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS     koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Tokat Arası Kaç KM

Erzurum Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 495 km’dir. Erzurum Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 404 km’dir.

Erzurum Tokat Arası Kaç KM

Erzurum Tokat Arası Kaç Saat

Erzurum Tokat arası kaç saat; Erzurum Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 495 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Erzurum Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 404 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Erzurum Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 495 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 28 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 40 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.