İçeriğe geç

Erzincan Tokat Arası Kaç KM

Erzincan Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzincan ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzincan Tokat arası kaç km? Erzincan Tokat arası kaç saat? Erzincan Tokat yol tarifi? Erzincan Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzincan ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km2’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D  GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Erzincan Tokat Arası Kaç KM

Erzincan Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 303 km’dir. Erzincan Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 259 km’dir.

Erzincan Tokat Arası Kaç KM

Erzincan Tokat Arası Kaç Saat

Erzincan Tokat arası kaç saat; Erzincan Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 303 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Erzincan Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Erzincan Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 259 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Erzincan Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzincan Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 303 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 17 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 25 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzincan Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzincan Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.