İçeriğe geç

Elazığ Tokat Arası Kaç KM

Elazığ Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Elazığ ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Elazığ Tokat arası kaç km? Elazığ Tokat arası kaç saat? Elazığ Tokat yol tarifi? Elazığ Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Elazığ ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Elazığ Tokat Arası Kaç KM

Elazığ Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 440 km’dir. Elazığ Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 294 km’dir.

Elazığ Tokat Arası Kaç KM

Elazığ Tokat Arası Kaç Saat

Elazığ Tokat arası kaç saat; Elazığ Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 440 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Elazığ Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Elazığ Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 294 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Elazığ Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Elazığ Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 440 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 25 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 36 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Elazığ Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Elazığ Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.