İçeriğe geç

Edirne Tokat Arası Kaç KM

Edirne Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Edirne ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Edirne Tokat arası kaç km? Edirne Tokat arası kaç saat? Edirne Tokat yol tarifi? Edirne Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Edirne ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Edirne Tokat Arası Kaç KM

Edirne Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1039 km’dir. Edirne Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 857 km’dir.

Edirne Tokat Arası Kaç KM

Edirne Tokat Arası Kaç Saat

Edirne Tokat arası kaç saat; Edirne Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1039 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Edirne Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Edirne Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 857 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

Edirne Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Edirne Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1039 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 58 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 84 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Edirne Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Edirne Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.