İçeriğe geç

Diyarbakır Tokat Arası Kaç KM

Diyarbakır Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Tokat arası kaç km? Diyarbakır Tokat arası kaç saat? Diyarbakır Tokat yol tarifi? Diyarbakır Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Tokat Arası Kaç KM

Diyarbakır Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 594 km’dir. Diyarbakır Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 414 km’dir.

Diyarbakır Tokat Arası Kaç KM

Diyarbakır Tokat Arası Kaç Saat

Diyarbakır Tokat arası kaç saat; Diyarbakır Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 594 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Diyarbakır Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 414 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Diyarbakır Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 594 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 33 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 48 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.