İçeriğe geç

Denizli Tokat Arası Kaç KM

Denizli Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Denizli ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Denizli Tokat arası kaç km? Denizli Tokat arası kaç saat? Denizli Tokat yol tarifi? Denizli Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Denizli ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS     koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Denizli Tokat Arası Kaç KM

Denizli Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 866 km’dir. Denizli Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 712 km’dir.

Denizli Tokat Arası Kaç KM

Denizli Tokat Arası Kaç Saat

Denizli Tokat arası kaç saat; Denizli Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 866 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Denizli Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 712 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 26 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 26 dakika

Denizli Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Denizli Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 866 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 48 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 70 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Denizli Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Denizli Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.