Çorum Tokat Arası Kaç KM

Çorum Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Çorum ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çorum Tokat arası kaç km? Çorum Tokat arası kaç saat? Çorum Tokat yol tarifi? Çorum Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çorum ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Çorum ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çorum ili yüzölçümü yaklaşık 12,820 km2’dir. Çorum ilinin coğrafi konumu ise 40.581°K 34.648°D GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Çorum Tokat Arası Kaç KM

Çorum Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 193 km’dir. Çorum Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 143 km’dir.

Çorum Tokat Arası Kaç KM

Çorum Tokat Arası Kaç Saat

Çorum Tokat arası kaç saat; Çorum Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 193 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Çorum Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Çorum Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 143 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 41 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

41 dakika

Çorum Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çorum Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 193 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 11 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 16 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çorum Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çorum Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.