İçeriğe geç

Burdur Tokat Arası Kaç KM

Burdur Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Burdur ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Burdur Tokat arası kaç km? Burdur Tokat arası kaç saat? Burdur Tokat yol tarifi? Burdur Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Burdur ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Burdur Tokat Arası Kaç KM

Burdur Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 806 km’dir. Burdur Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 624 km’dir.

Burdur Tokat Arası Kaç Saat

Burdur Tokat arası kaç saat; Burdur Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 806 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Burdur Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Burdur Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 624 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Burdur Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Burdur Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 806 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 45 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 65 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Burdur Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Burdur Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.