İçeriğe geç

Bolu Tokat Arası Kaç KM

Bolu Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Bolu ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bolu Tokat arası kaç km? Bolu Tokat arası kaç saat? Bolu Tokat yol tarifi? Bolu Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bolu ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Bolu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bolu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bolu ili yüzölçümü yaklaşık 7,410 km2’dir. Bolu ilinin coğrafi konumu ise 40°40′45″K 31°33′30″D GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Bolu Tokat Arası Kaç KM

Bolu Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 540 km’dir. Bolu Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 426 km’dir.

Bolu Tokat Arası Kaç Saat

Bolu Tokat arası kaç saat; Bolu Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 540 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Bolu Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Bolu Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 426 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Bolu Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bolu Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 540 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 30 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 44 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bolu Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bolu Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bolu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bolu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.