İçeriğe geç

Bitlis Tokat Arası Kaç KM

Bitlis Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Bitlis ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bitlis Tokat arası kaç km? Bitlis Tokat arası kaç saat? Bitlis Tokat yol tarifi? Bitlis Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bitlis ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Bitlis Tokat Arası Kaç KM

Bitlis Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 679 km’dir. Bitlis Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 536 km’dir.

Bitlis Tokat Arası Kaç Saat

Bitlis Tokat arası kaç saat; Bitlis Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 679 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Bitlis Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Bitlis Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 536 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 12 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 12 dakika

Bitlis Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bitlis Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 679 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 38 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 55 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bitlis Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bitlis Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.