Bingöl Tokat Arası Kaç KM

Bingöl Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Bingöl ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bingöl Tokat arası kaç km? Bingöl Tokat arası kaç saat? Bingöl Tokat yol tarifi? Bingöl Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bingöl ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Bingöl Tokat Arası Kaç KM

Bingöl Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 519 km’dir. Bingöl Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 386 km’dir.

Bingöl Tokat Arası Kaç Saat

Bingöl Tokat arası kaç saat; Bingöl Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 519 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Bingöl Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Bingöl Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 386 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Bingöl Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bingöl Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 519 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 29 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 42 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bingöl Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bingöl Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.