İçeriğe geç

Batman Tokat Arası Kaç KM

Batman Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Batman ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Batman Tokat arası kaç km? Batman Tokat arası kaç saat? Batman Tokat yol tarifi? Batman Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Batman ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Batman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Batman ili yüzölçümü yaklaşık 4,654 km2’dir. Batman ilinin coğrafi konumu ise 38°04′55″K 41°24′26″D  GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Batman Tokat Arası Kaç KM

Batman Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 677 km’dir. Batman Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 480 km’dir.

Batman Tokat Arası Kaç Saat

Batman Tokat arası kaç saat; Batman Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 677 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Batman Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Batman Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 480 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Batman Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Batman Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 677 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 38 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 55 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Batman Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Batman Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Batman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.