İçeriğe geç

Tirebolu Yol Tarifi

Giresun Tirebolu yol tarifi; yazımızda öncelikle Tirebolu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tirebolu’ya nasıl gidilir? Tirebolu yol tarifi? Tirebolu yol haritası? Tirebolu İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tirebolu İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun’un ilçesi olan Tirebolu, Giresun’un yerleşim yerlerinden biridir. Tirebolu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 259 km2’dir. Tirebolu ilçesinin rakımı ise 13 m olarak hesaplanmıştır. Tirebolu ilinin doğusunda ise Eynesil, batısında Görele, Güneyinde ise Çanakçı ilçeleri bulunmaktadır. Tirebolu ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Tirebolu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Tirebolu ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 31.854 nüfusa sahiptir.

Tirebolu İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Tirebolu Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Tirebolu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Tirebolu Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tirebolu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Tirebolu’ya Nasıl Gidilir? Tirebolu Yol Tarifi

Tirebolu’ya kara yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Tirebolu’ya gelebilirsiniz. Tirebolu karayolu ile Giresun şehir merkezine 52.9 km, İstanbul’a yaklaşık 975 km, Ankara’ya yaklaşık 641 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.328 km uzaklıktadır. Hava yolu ve Demir yolu ile ulaşımı yoktur.