İçeriğe geç

Tirebolu Posta Kodu

Tirebolu Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Tirebolu Posta Kodu Sorgulama

Tirebolu’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Tirebolu ilçesi Hakkında

Tirebolu ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz altmış sekizinci en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun’un ilçesi olan Tirebolu, Giresun’un yerleşim yerlerinden biridir. Tirebolu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 259 km2’dir. Rakımı ise 13 m olarak hesaplanmıştır. Tirebolu ilinin doğusunda ise Eynesil, batısında Görele, Güneyinde ise Çanakçı ilçeleri bulunmaktadır. Tirebolu ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Tirebolu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Tirebolu ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 32.055 nüfusa sahiptir.

Tirebolu Posta Kodu
Tirebolu Posta Kodu