İçeriğe geç

Tire Yol Tarifi

İzmir Tire yol tarifi; yazımızda öncelikle Tire şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tire’ye nasıl gidilir? Tire yol tarifi? Tire yol haritası? Tire İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tire İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan İzmir’in ilçesi olan Tire, İzmir’in yerleşim yerlerinden biridir. Tire İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 716 km2’dir. Tire ilçesinin rakımı ise 112 m olarak hesaplanmıştır. Tire ilçesinin Kuzeyinde Bayındır, doğusunda Ödemiş, batısında Torbalı ve Selçuk, Güneyinde ise Aydın ilçeleri bulunmaktadır. Tire ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Tire İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Tire ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 84.804 nüfusa sahiptir.

Tire İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Tire Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Tire’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Tire Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tire’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Tire’ye Nasıl Gidilir? Tire Yol Tarifi

Tire’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Tire’ye gelebilirsiniz. Tire karayolu ile İzmir şehir merkezine 96.6 km, İstanbul’a yaklaşık 526 km, Ankara’ya yaklaşık 574 km, Bursa’dan ise yaklaşık 392 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İzmir Şehir Merkezinde yer alan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gidebilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Tire ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İzmir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İzmir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Tire ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.