İçeriğe geç

Tillo Yol Tarifi

Siirt Tillo yol tarifi; yazımızda öncelikle Tillo şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tillo’ya nasıl gidilir? Tillo yol tarifi? Tillo yol haritası? Tillo İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tillo İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt’in ilçesi olan Tillo, Siirt’in yerleşim yerlerinden biridir. Tillo İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 138 km2’dir. Tillo ilçesinin rakımı ise 1.188 m olarak hesaplanmıştır. Tillo ilçesinin Kuzeyinde Şirvan, doğusunda ve güneyinde Eruh, batısında Siirt Merkez ilçeleri bulunmaktadır. Tillo ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Tillo İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Tillo ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 4.260 nüfusa sahiptir.

Tillo İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Tillo Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Tillo’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Tillo Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tillo’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Tillo’ya Nasıl Gidilir? Tillo Yol Tarifi

Tillo’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Tillo’ya gelebilirsiniz. Tillo karayolu ile Siirt şehir merkezine 23.1 km, İstanbul’a yaklaşık 1.641 km, Ankara’ya yaklaşık 1.081 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.614 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Siirt Şehir Merkezinde yer alan Siirt Havalimanı’na gidebilirsiniz. Siirt Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Tillo ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Siirt’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Siirt demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Tillo ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.