İçeriğe geç

Tillo Posta Kodu

Tillo Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Tillo Posta Kodu Sorgulama

Tillo’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Tillo ilçesi Hakkında

Tillo ilçesi alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz yetmiş altıncı en büyük ilçesidir. Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt’in ilçesi olan Tillo, Siirt’in yerleşim yerlerinden biridir. Tillo İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 138 km2’dir. Rakımı ise 1.188 m olarak hesaplanmıştır. Tillo ilçesinin Kuzeyinde Şirvan, doğusunda ve güneyinde Eruh, batısında Siirt Merkez ilçeleri bulunmaktadır. Tillo ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Tillo İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Tillo ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 4.239 nüfusa sahiptir.

Tillo Posta Kodu
Tillo Posta Kodu