İçeriğe geç

Terme Yol Tarifi

Samsun Terme yol tarifi; yazımızda öncelikle Terme şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Terme’ye nasıl gidilir? Terme yol tarifi? Terme yol haritası? Terme İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Terme İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun’un ilçesi olan Terme, Samsun’un yerleşim yerlerinden biridir. Terme İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 548 km2’dir. Terme ilçesinin rakımı ise 12 m olarak hesaplanmıştır. Terme ilçesinin batısında Çarşamba ve Salıpazarı, Güneyinde ise Ordu ilçeleri bulunmaktadır. Terme ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Terme İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Terme ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 71.492 nüfusa sahiptir.

Terme İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Terme Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Terme’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Terme Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Terme’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Terme’ye Nasıl Gidilir? Terme Yol Tarifi

Terme’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Terme’ye gelebilirsiniz. Terme karayolu ile Samsun şehir merkezine 57.8 km, İstanbul’a yaklaşık 796 km, Ankara’ya yaklaşık 463 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.149 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Samsun Şehir Merkezinde yer alan Samsun Çarşamba Havalimanı’na gidebilirsiniz. Samsun Çarşamba Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Terme ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Samsun’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Samsun demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Terme ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.