İçeriğe geç

Termal Yol Tarifi

Yalova Termal yol tarifi; yazımızda öncelikle Termal şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Termal’a nasıl gidilir? Termal yol tarifi? Termal yol haritası? Termal İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Termal İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Yalova’nın ilçesi olan Termal, Yalova’nın yerleşim yerlerinden biridir. Termal İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 67 km2’dir. Termal ilçesinin rakımı ise 146 m olarak hesaplanmıştır. Termal ilçesinin doğusunda Yalova Merkez, batısında Çınarcık, Güneyinde ise Bursa ilçeleri bulunmaktadır. Termal ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Termal İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Termal ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 6.903 nüfusa sahiptir.

Termal İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Termal Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Termal’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Termal Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Termal’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Termal’a Nasıl Gidilir? Termal Yol Tarifi

Termal’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Termal’a gelebilirsiniz. Termal karayolu ile Yalova şehir merkezine 11.2 km, İstanbul’a yaklaşık 113 km, Ankara’ya yaklaşık 436 km, İzmir’den ise yaklaşık 402 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Yalova’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Yalova demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Termal ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.