İçeriğe geç

Termal Posta Kodu

Termal Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Termal Posta Kodu Sorgulama

Termal’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Termal ilçesi Hakkında

Termal ilçesi alan olarak Türkiye’nin dokuz yüz on yedinci en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan Yalova’nın ilçesi olan Termal, Yalova’nın yerleşim yerlerinden biridir. Termal İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 67 km2’dir. Rakımı ise 146 m olarak hesaplanmıştır. Termal ilçesinin doğusunda Yalova Merkez, batısında Çınarcık, Güneyinde ise Bursa ilçeleri bulunmaktadır. Termal ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Termal İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Termal ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 6.532 nüfusa sahiptir.

Termal Posta Kodu
Termal Posta Kodu