İçeriğe geç

Tercan Yol Tarifi

Erzincan Tercan yol tarifi; yazımızda öncelikle Tercan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tercan’a nasıl gidilir? Tercan yol tarifi? Tercan yol haritası? Tercan İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tercan İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan’ın ilçesi olan Tercan, Erzincan’ın yerleşim yerlerinden biridir. Tercan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.614 km2’dir. Tercan ilçesinin rakımı ise 1.421 m olarak hesaplanmıştır. Tercan ilinin Kuzeyinde Otlukbeli, doğusunda ise Erzurum, batısında Çayırlı, Güneyinde ise Bingöl ilçeleri bulunmaktadır. Tercan ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Tercan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Tercan ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 16.875 nüfusa sahiptir.

Tercan İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Tercan Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Tercan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Tercan Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tercan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Tercan’a Nasıl Gidilir? Tercan Yol Tarifi

Tercan’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Tercan’a gelebilirsiniz. Tercan karayolu ile Erzincan şehir merkezine 102 km, İstanbul’a yaklaşık 1.144 km, Ankara’ya yaklaşık 781 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.497 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Erzincan Şehir Merkezinde yer alan Erzincan Havalimanı’na gidebilirsiniz. Erzincan Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Tercan ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Erzincan’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Erzincan demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Tercan ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.