İçeriğe geç

Tepebaşı Yol Tarifi

Eskişehir Tepebaşı yol tarifi; yazımızda öncelikle Tepebaşı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tepebaşı’na nasıl gidilir? Tepebaşı yol tarifi? Tepebaşı yol haritası? Tepebaşı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tepebaşı İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir’in ilçesi olan Tepebaşı, Eskişehir’in yerleşim yerlerinden biridir. Tepebaşı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.403 km2’dir. Tepebaşı ilçesinin rakımı ise 795 m olarak hesaplanmıştır. Tepebaşı ilinin Kuzeyinde Mihalgazi, doğusunda ise Alpu, batısında İnönü, Güneyinde ise Odunpazarı ilçeleri bulunmaktadır. Tepebaşı ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Tepebaşı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Tepebaşı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 370.150 nüfusa sahiptir.

Tepebaşı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Tepebaşı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Tepebaşı’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Tepebaşı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tepebaşı’na yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Tepebaşı’na Nasıl Gidilir? Tepebaşı Yol Tarifi

Tepebaşı’na kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Tepebaşı’na gelebilirsiniz. Tepebaşı karayolu ile Eskişehir şehir merkezine 16.5 km, İstanbul’a yaklaşık 307 km, Ankara’ya yaklaşık 250 km, İzmir’den ise yaklaşık 503 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı bulunmamaktadır. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Eskişehir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Eskişehir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Tepebaşı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.