İçeriğe geç

Tekman Yol Tarifi

Erzurum Tekman yol tarifi; yazımızda öncelikle Tekman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tekman’a nasıl gidilir? Tekman yol tarifi? Tekman yol haritası? Tekman İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tekman İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum’un ilçesi olan Tekman, Erzurum’un yerleşim yerlerinden biridir. Tekman İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 2.102 km2’dir. Tekman ilçesinin rakımı ise 1.937 m olarak hesaplanmıştır. Tekman ilinin Kuzeyinde Pasinler, doğusunda ise Karayazı, batısında Çat, Güneyinde ise Hınıs ilçeleri bulunmaktadır. Tekman ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Tekman İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Tekman ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 25.723 nüfusa sahiptir.

Tekman İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Tekman Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Tekman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Tekman Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tekman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Tekman’a Nasıl Gidilir? Tekman Yol Tarifi

Tekman’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Tekman’a gelebilirsiniz. Tekman karayolu ile Erzurum şehir merkezine 77.9 km, İstanbul’a yaklaşık 1.310 km, Ankara’ya yaklaşık 947 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.663 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Erzurum Şehir Merkezinde yer alan Erzurum Havalimanı’na gidebilirsiniz. Erzurum Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Tekman ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Erzurum’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Erzurum demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Tekman ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.