İçeriğe geç

Tekkeköy Yol Tarifi

Samsun Tekkeköy yol tarifi; yazımızda öncelikle Tekkeköy şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tekkeköy’e nasıl gidilir? Tekkeköy yol tarifi? Tekkeköy yol haritası? Tekkeköy İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tekkeköy İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun’un ilçesi olan Tekkeköy, Samsun’un yerleşim yerlerinden biridir. Tekkeköy İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 326 km2’dir. Tekkeköy ilçesinin rakımı ise 21 m olarak hesaplanmıştır. Tekkeköy ilçesinin doğusunda Çarşamba, batısında Canik, Güneyinde ise Asarcık ve Ayvacık ilçeleri bulunmaktadır. Tekkeköy ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Tekkeköy İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Tekkeköy ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 52.935 nüfusa sahiptir.

Tekkeköy İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Tekkeköy Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Tekkeköy’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Tekkeköy Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tekkeköy’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Tekkeköy’e Nasıl Gidilir? Tekkeköy Yol Tarifi

Tekkeköy’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Tekkeköy’e gelebilirsiniz. Tekkeköy karayolu ile Samsun şehir merkezine 32.5 km, İstanbul’a yaklaşık 771 km, Ankara’ya yaklaşık 437 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.124 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Samsun Şehir Merkezinde yer alan Samsun Çarşamba Havalimanı’na gidebilirsiniz. Samsun Çarşamba Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Tekkeköy ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Samsun’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Samsun demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Tekkeköy ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.