Tekirdağ Yalova Arası Kaç KM

Tekirdağ Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Tekirdağ ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tekirdağ Yalova arası kaç km? Tekirdağ Yalova arası kaç saat? Tekirdağ Yalova yol tarifi? Tekirdağ Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tekirdağ ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Tekirdağ ili;

Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Tekirdağ ili yüzölçümü yaklaşık 6,339 km2’dir. Tekirdağ ilinin coğrafi konumu ise 0° 32′ 36.3″N 41° 36′ 39.6″N Kuzey, 26° 41′12.5″E 28° 07′ 20.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Tekirdağ Yalova Arası Kaç KM

Tekirdağ Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 246 km’dir. Tekirdağ Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 154 km’dir.

Tekirdağ Yalova Arası Kaç KM

Tekirdağ Yalova Arası Kaç Saat

Tekirdağ Yalova arası kaç saat; Tekirdağ Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 246 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Tekirdağ Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir. Tekirdağ Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 154 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Uçak ile;

45 dakika

Tekirdağ Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Tekirdağ Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 246 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 14 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 20 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Tekirdağ Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Tekirdağ Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Tekirdağ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tekirdağ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.