İçeriğe geç

Tekirdağ Tokat Arası Kaç KM

Tekirdağ Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Tekirdağ ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tekirdağ Tokat arası kaç km? Tekirdağ Tokat arası kaç saat? Tekirdağ Tokat yol tarifi? Tekirdağ Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tekirdağ ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Tekirdağ ili;

Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Tekirdağ ili yüzölçümü yaklaşık 6,339 km2’dir. Tekirdağ ilinin coğrafi konumu ise 0° 32′ 36.3″N 41° 36′ 39.6″N Kuzey, 26° 41′12.5″E 28° 07′ 20.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Tekirdağ Tokat Arası Kaç KM

Tekirdağ Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 951 km’dir. Tekirdağ Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 772 km’dir.

Tekirdağ Tokat Arası Kaç KM

Tekirdağ Tokat Arası Kaç Saat

Tekirdağ Tokat arası kaç saat; Tekirdağ Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 951 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Tekirdağ Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Tekirdağ Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 772 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 31 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 31 dakika

Tekirdağ Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Tekirdağ Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 951 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 53 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 77 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Tekirdağ Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Tekirdağ Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Tekirdağ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tekirdağ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz