İçeriğe geç

Tekirdağ Iğdır Arası Kaç KM

Tekirdağ Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle Tekirdağ ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tekirdağ Iğdır arası kaç km? Tekirdağ Iğdır arası kaç saat? Tekirdağ Iğdır yol tarifi? Tekirdağ Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tekirdağ ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

Tekirdağ ili;

Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Tekirdağ ili yüzölçümü yaklaşık 6,339 km2’dir. Tekirdağ ilinin coğrafi konumu ise 0° 32′ 36.3″N 41° 36′ 39.6″N Kuzey, 26° 41′12.5″E 28° 07′ 20.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Tekirdağ Iğdır Arası Kaç KM

Tekirdağ Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1665 km’dir. Tekirdağ Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1404 km’dir.

Tekirdağ Iğdır Arası Kaç KM

Tekirdağ Iğdır Arası Kaç Saat

Tekirdağ Iğdır arası kaç saat; Tekirdağ Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1665 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. Tekirdağ Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 20 saat 30 dakika sürmektedir. Tekirdağ Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1404 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

18 saat 30 dakika

Otobüs ile;

20 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 25 dakika

Tekirdağ Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Tekirdağ Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1665 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 92 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 134 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Tekirdağ Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Tekirdağ Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Tekirdağ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tekirdağ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.