İçeriğe geç

Tekirdağ Hakkâri Arası Kaç KM

Tekirdağ Hakkâri arası kaç km; yazımızda öncelikle Tekirdağ ve Hakkâri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tekirdağ Hakkâri arası kaç km? Tekirdağ Hakkâri arası kaç saat? Tekirdağ Hakkâri yol tarifi? Tekirdağ Hakkâri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tekirdağ ile Hakkâri İli Hakkında Genel Bilgiler

Tekirdağ ili;

Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Tekirdağ ili yüzölçümü yaklaşık 6,339 km2’dir. Tekirdağ ilinin coğrafi konumu ise 0° 32′ 36.3″N 41° 36′ 39.6″N Kuzey, 26° 41′12.5″E 28° 07′ 20.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

Tekirdağ Hakkâri Arası Kaç KM

Tekirdağ Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1980 km’dir. Tekirdağ Hakkâri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1453 km’dir.

Tekirdağ Hakkâri Arası Kaç KM

Tekirdağ Hakkâri Arası Kaç Saat

Tekirdağ Hakkâri arası kaç saat; Tekirdağ Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1980 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 22 saat sürmektedir. Tekirdağ Hakkâri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 24 saat 30 dakika sürmektedir. Tekirdağ Hakkâri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1453 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 26 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

22 saat

Otobüs ile;

24 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 26 dakika

Tekirdağ Hakkâri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Tekirdağ Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1980 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 109 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 159 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Tekirdağ Hakkâri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Tekirdağ Hakkâri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Tekirdağ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tekirdağ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.